Stretching, relaks

Stretching powięziowy

Powięź – czyli tkanka łączna okalająca całe ciało, aby spełniać swoją rolę gromadzenia i uwalniania energii w ciele – powinna być elastyczna. Zdrowa powięź absorbuje i uwalnia energię w zależności od potrzeb, dzięki czemu stawy nie są narażone na przeciążenia. Rozciąganie powięziowe jest zatem niezwykle istotne, aby zachować odpowiednie zakresy ruchów i gibkość. Dodatkowo praca z powięzią wpływa przeciwzapalnie na ciało oraz pozytywnie oddziałuje na psychikę i samopoczucie. Na zajęciach pojawią się także elementy automasażu tkanek, uwalniając je od nadmiernego napięcia i poprawiając tym samym wzajemny ślizg struktur, co da ciału przestrzeń do ruchu, a Tobie poczucie giętkości i elastyczności ciała.

Efekty jakich należy się spodziewać ?

  • Poprawa nawodnienia – nawodnienie zapewnia dużą płynność w powięzi, co jest nieodzowne zarówno do swobodnego ruchu. Stretching pomaga ukierunkować włókna kolagenowe wewnątrz powięzi, a także tworzy przestrzeń dla płynów dookoła i wewnątrz komórek. Stopień płynności w powięzi jest uzależniony od ruchu i nawodnienia — delikatne rozciąganie jest jednym z najlepszych sposobów na pobudzenie płynności w tkankach.
  • Profilaktyka i zapobieganie problemom układu ruchu, w tym kręgosłupa –  elastyczna powięź jest gwarancją bezpieczeństwa zarówno dla układu mięśniowego, jak i kostno-stawowego oraz naczyniowego i nerwowego.
  • Zwiększona elastyczność całego ciała – rozciąganie należy wykonywać powoli i delikatnie stosując odpowiednie techniki mające wpływ na całe łańcuchy mięśniowo- powięziowe. Zbyt mocne rozciąganie może doprowadzić do stanu zapalnego w tkance, co może dać efekt przeciwny do zamierzonego.
  • Ogólna poprawa sprawności
  • Zapobieganie kontuzjom
  • Terapia antycelulitowa

Zajęcia prowadzą:

malgorzata-hiszpanska-sq1.jpg
Małgorzata Hiszpańska-Słaba
Właściciel, Fizjoterapeuta

Rezerwacja:

Rezerwacji możesz dokonać osobiście w recepcji Nova Active Studio
lub telefonicznie pod numerem 881 960 999 w godzinach pracy recepcji 16.00 – 20.00.